(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo v40 (Nr 5066490)

Marka i model:

VOLVO V40

Waga w kg (łączna):

1480.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1714.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Colombier-Saugnieu

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.