(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo V40 (Nr 5665399)

Volvo V40

Marka i model:

Volvo V40

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1570.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Normandia, Caumont

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.