Volvo V40 (Nr 7687895)

Volvo V40
Waga
Sztuk
Volvo V40 2 Gen. [restyling] (2016 - 2020) Cross Country hatchback 5-Puertas
Długość
437 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1533 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1533 kg
Dystans
2667 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Municipio De Manresa

Od 4 lip 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.