(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 11:53

Volvo v50

(Nr 2646328)
Volvo v50

Marka i model:

Volvo v50 d5

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1051.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Werona, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rybnik, Polska

Termin elastyczny