(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo v50 (Nr 4662956)

Marka i model:

Volvo v50

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2457.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Cork

Od 26 lip 2019 do 29 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 31 lip 2019 do 11 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.