(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo V50 - VW Passat (Nr 4504765)

Volvo V50 - VW Passat

Marka i model:

Volvo V50, VW Passat

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 600.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

7 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Mielec

9 cze 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.