(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volvo v60 (Nr 4919242)

Marka i model:

Volvo V60

Waga w kg (łączna):

2050.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1004.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

13 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.