Volvo V60 (Nr 7624560)

Volvo V60
Waga
Sztuk
Volvo V60 1 Gen. [restyling] (2013 - 2020) Wagon 5-Doors
Długość
463 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1800 kg
Dystans
3089 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Vest-Agder, Kristiansand

Od 7 cze 2021 do 14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto, Leça Da Palmeira

Od 24 cze 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.