(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 13:44

volvo v70

(Nr 2341820)

Marka i model:

Volvo v70

Waga w kg (łączna):

1650.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2136.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Leeds, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Terespol, 21-550, Polska

Termin elastyczny