(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo V90 (Nr 5591799)

Marka i model:

Volvo V90

Waga w kg (łączna):

1900

Budżet zlecenia [zł]:

430

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

13 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.