Volvo V90 (Nr 7549795)

Volvo V90
Waga
Sztuk
Volvo V90 2 Gen. (2016 - 2020) Cross Country Wagon
Długość
493 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1889 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1889 kg
Dystans
2916 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Espoo

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Od 28 cze 2021 do 29 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.