(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 09:34

Volvo xc 60

(Nr 2166165)
Volvo xc 60

Marka i model:

Volvo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2046.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bruksela, 1000, Belgia

Termin elastyczny