Volvo XC 90 (Nr 6271783)

Volvo XC 90

Marka i model:

Volvo

Waga w kg (łączna):

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3218.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

17 lut 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Side

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.