(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-04-28 09:52

Volvo XC 90 2003

(Nr 2640480)

Marka i model:

Volvo XC 90 2003

Waga w kg (łączna):

2300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1500.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Norrköping, Szwecja

Od 11 cze 2018 do 18 cze 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Od 12 cze 2018 do 18 cze 2018