(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 14:29

Volvo XC60

(Nr 3000904)
Volvo XC60

Marka i model:

XC60

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1970.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Buchholz in der Nordheide, 21244, Niemcy

12 paź 2018

Adres i termin dostawy

București, Rumunia

17 paź 2018