(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo XC60 (Nr 3716465)

Volvo XC60

Marka i model:

Volvo XC60

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Ghislenghien

Od 4 sty 2019 do 11 sty 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.