Volvo XC60 (Nr 6450948)

Volvo XC60
Waga Sztuk:
Volvo XC60 1 Gen. (2008 - 2013) Crossover
Długość
462 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
171 cm
ok. 1892 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1892 kg
Dystans: 654 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 21 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Mérida

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.