(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo XC60 (Nr 6622389)

Volvo XC60
Waga Sztuk:
Volvo XC60 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
468 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
165 cm
ok. 2174 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2174 kg
Dystans 873 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Rosenheim

Od 16 lis 2020 do 19 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Glinde

Od 16 lis 2020 do 19 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.