Volvo XC60 (Nr 7526418)

Volvo XC60
Waga
Sztuk
Volvo XC60 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
468 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
165 cm
ok.
2044 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2044 kg
Dystans
1174 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Syddanmark, Odense

3 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zürich, Zürich

17 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.