Volvo XC90 (Nr 6422315)

Volvo XC90
Waga Sztuk:
Volvo XC90 1 Gen. (2002 - 2006) Crossover
Długość
480 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
174 cm
ok. 2091 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2091 kg
Dystans: 704 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, La Manga

Od 5 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 6 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.