(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo XC90 (Nr 6446731)

Volvo XC90
Waga Sztuk:
Volvo XC90 2 Gen. (2014 - 2020) Crossover
Długość
495 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
177 cm
ok. 2396 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2396 kg
Dystans: 2316 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Requena

Od 18 sie 2020 do 21 sie 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 24 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.