Volvo XC90 (Nr 7512567)

Volvo XC90
Waga
Sztuk
Volvo XC90 2 Gen. [restyling] (2019 - 2020) Crossover
Długość
495 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
177 cm
ok.
2105 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2105 kg
Dystans
931 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Węgry, Komárom-Esztergom, Tata

Od 1 lip 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Canton Of Zug, Unterägeri

Od 1 lip 2021 do 21 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.