(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VTX 1300 (Nr 4747744)

VTX 1300

Marka i model:

HONDA VTX 1300

Waga w kg (łączna):

450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 455.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Sulejówek

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.