Vulcan S 650 (Nr 6405554)

Marka i model:

Vulcan 5659

Waga w kg (łączna):

201

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 529.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin 6

5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Hertfordshire, St Albans

6 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.