(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VV Polo (Nr 5181214)

Marka i model:

Volkswagen polo

Waga w kg (łączna):

1050.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 748.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Mecklenburg-Vorpommern, Lancken-Granitz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

12 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.