(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 08:59

Vw bus t3

(Nr 2117883)

Marka i model:

Vw t3

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1808.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Namsos, 7804, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny