(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

vw caddy (Nr 4384225)

Marka i model:

vw caddy

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1911.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Muszyna

17 maj 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.