(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vw caddy maxi (Nr 5775262)

Vw caddy maxi

Marka i model:

Vw caddy maxi

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1885.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

3 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

7 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.