VW Caddy Maxi (Nr 7595680)

Waga
Sztuk
VW Caddy Maxi
Długość
490 cm
ok.
1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1800 kg
Dystans
2611 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 15 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Molise, Filignano

Od 16 cze 2021 do 21 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.