(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 11:09

VW caddy x 16

(Nr 2257864)
VW caddy x 16

Marka i model:

Caddy

Waga w kg (łączna):

1700.00

Dystans: 1356.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zeebrugge, 8301, Belgia

Termin elastyczny