(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vw eos (Nr 4906234)

vw eos

Marka i model:

VW Eos

Waga w kg (łączna):

1590.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2702.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης, Ρέθυμνο

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.