(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 10:39

Vw escarabajo

(Nr 2744216)
Vw escarabajo

Marka i model:

Volkswagen escarabajo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 137.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Cuevas del Almanzora, 04610, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

San Pedro del Pinatar, 30740, Hiszpania

Termin elastyczny