(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 21:29

VW Fox

(Nr 2333252)
VW Fox

Marka i model:

VW Fox

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 983.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Schifferstadt, 67105, Niemcy

Od 12 lut 2018 do 19 lut 2018

Adres i termin dostawy

Sosnowiec, Polska

Od 20 lut 2018 do 21 lut 2018