(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 05:09

VW Garbus

(Nr 2329816)
VW Garbus

Marka i model:

VW Garbus

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1206.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Saarbrücken, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irun, Hiszpania

Termin elastyczny