(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 05:11

VW Garbus

(Nr 2329820)
VW Garbus

Marka i model:

VW GArbus

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1068.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Brest, 29200, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valence, 26000, Francja

Termin elastyczny