(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw garbus, dzisia(piątek)j zaladujemy na naczepę (Nr 4869558)

Vw garbus, dzisia(piątek)j zaladujemy na naczepę

Marka i model:

Vw garbus

Waga w kg (łączna):

800.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1579.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Finlandia Południowa, Loimaa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Rogoźno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.