(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 19:08

vw golf

(Nr 2332764)
vw golf

Marka i model:

vw golf 4

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2116.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Saint-Andiol, 13670, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jednorożec, 06-323, Polska

Termin elastyczny