(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 19:28

VW Golf

(Nr 2342984)

Marka i model:

VW Golf

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dortmund, 44135, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saloniki, 54626, Grecja

Termin elastyczny