(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 13:45

vw golf (Nr 2650024)

vw golf

Marka i model:

vw golf

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 851.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Blaustein, 89134, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krobia, 63-840, Polska

Termin elastyczny