(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VW Golf (Nr 4909718)

VW Golf

Marka i model:

VW Golf

Waga w kg (łączna):

1590.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2675.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης, Ηράκλειο - Αρκαλοχώρι

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

27 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.