(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vw golf (Nr 5706123)

vw golf

Marka i model:

Volkswagen golf e

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2284.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

29 mar 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

27 kwi 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.