(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw Golf 2 (Nr 5569675)

Vw Golf 2

Marka i model:

Vw Golf 2

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 943.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Od 9 gru 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 9 gru 2019 do 23 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.