(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 17:03

vw golf 4 (Nr 2417844)

Marka i model:

vplkswagen golf IV

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2434.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kadyks, Hiszpania

5 mar 2018

Adres i termin dostawy

Frankfurt nad Menem, Niemcy

30 mar 2018