(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 11:39

VW GOLF 4 (Nr 2754960)

VW GOLF 4

Marka i model:

VW GOLF

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 778.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Voerde, 46562, Niemcy

29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Choszczno, 73-200, Polska

30 maj 2018