(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 23:01

vw Golf 5 sedan

(Nr 2644952)
vw Golf 5 sedan

Marka i model:

Golf 5 sedan

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1107.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Mörlenbach, 69509, Niemcy

29 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Tymbark, 34-650, Polska

4 maj 2018