VW Golf 7 (Nr 6087454)

VW Golf 7

Marka i model:

VW Golf 7

Waga w kg (łączna):

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1828.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bonn

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

29 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.