(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 12:39

vw Golf + opel meriva

(Nr 2334968)

Marka i model:

Vw Golf VI + Opel Meriva

Waga w kg (łączna):

5200.00

Dystans: 1288.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Berno, Szwajcaria

Od 1 lut 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Konin, Polska

Termin elastyczny