(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VW Golf UK do PL (Nr 347870)

VW Golf UK do PL

Marka i model:

VW Golf

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 1964.20 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Newtown, SY16 1HX

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków, 31-315

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.