(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vw golf, Vw passat, Audi a7, Audi A6 (Nr 6047532)

Vw golf, Vw passat, Audi a7, Audi A6

Marka i model:

Vw golf, Vw passat, Audi a7, Audi A6

Waga w kg (łączna):

6000

Liczba sztuk:

4

Dystans: 2012.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Oulu

Od 1 cze 2020 do 11 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.