(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 16:51

VW Joker

(Nr 2643764)
VW Joker

Marka i model:

VW Joker, Wohnmobil

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Porta Westfalica, 32457, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Turku, Finlandia

18 lip 2018